Oficiální stránky obce Labské Chrčice | Přihlášení |
   
 obec Labské Chrčice  Obecní úřad  O obci  Kultura & podnikání
 

Současnost obce

Nepřehlédněte

Mikulášská nadílka 1
V neděli 1.12.2013 od 15.00 hod se uskuteční pro d
Více...
ROZLOUČENÍ S PRÁZDNI
Zveme všechny děti a jejich rodiče na rozloučení s
Více...
DĚTSKÝ
Obecní úřad zve nejen děti na DĚTSKÝ DEN, který se
Více...
Májová
Dobrovolní hasiči Labské Chrčice vás srdečně zvou
Více...
Hasičská zábava 16.2
Tradiční zábava místních dobrovolných hasičů se ko
Více...
Maškarní 2013
Obecní úřad zve všechny na Maškarní bál pro děti,
Více...
Mikulášská zábava
Chrčické ženy, cvičenky, si vás dovolují pozvat na
Více...
Rozloučení s prázdni
Zveme všechny děti a rodiče na rozloučení s prázdn
Více...
Pouťová zábava
Sbor dobrovolných hasičů Labské Chrčice pořádá tra
Více...
Den
Zveme všechny děti i jejich rodiče na dětský den,
Více...
Čarodějnice 2012
Tradiční pálení čarodějnic se koná 30.4.2012 od 18
Více...
Maškarní 2012
Obecní úřad zve všechny na Maškarní bál pro děti,
Více...


Doporučujeme

Zahájení prací
Již koncem minulého týdne se začalo s rekonstrukcí komunikací, které jsou ve vlastnictví obce. Na tyto komunikace obec získala dotaci ve výši cca 3,5 mil Kč.
Zároveň se začalo s natažením místního vodovodu a kanalizace na pozemky určené k zástavbě.
Také byla zahájena stavba nové zastávky autobusů u obecního úřadu.

Nový email obce
Obec Labské Chrčice má nový email a to ve tvaru: obec.labskechrcice@email.cz.

Dětský den 2010
V neděli 31.5.2010 obecní úřad uspořádal pro děti dětský den plný her a soutěží. Akce se účastnilo cca 27 děti a 20 dospělých. Za každý splněný úkol dostaly děti diplom a malou pozornost. Vzhledem k proměnlivému počasí se akce převážně konala v sále OÚ, ale 3 disciplíny byly organizovány i venku. Na závěr si každý pochutnal na grilovaném párku, který připravila paní Kmoníčková. Doufáme, že se akce líbila, a že se všichni dobře bavili.

Šipkařský turnaj
Chrčický šipkařský tým "Žraloci" úspěšně ukončil sezónu a to na krásném druhém místě z deseti ve 4. lize Pardubicko - Chrudimsko. Tímto krásným místem si tým zajistil postup do 3. ligy. Všem hráčům gratulujeme a přejeme ještě více úspěchů.

Volby
Dne 28. a 29. května 2010 se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Okrsková volební komise je v počtu zapisovatel a 5 členů.

Pálení čarodějnic 2010
Již tradičně se dne 30.4.2010 od 19.00 hod uskuteční pálení čarodějnic. Celou akci zahájí opékání párků na dětském hřišti, potom bude následovat lampiónový průvod kolem obce a nakonec podpálení velkého ohně. Nezapomeňte si vzít sebou lampión!!!

Maškarní bál
V sobotu 30.1.2010 proběhl Maškarní bál pro děti. Masky byly velmi povedené a děti se dobře bavily. Největší úspěch, a to nejen u dětí, sklidily barevné konfety a bublifuky s píšťalkou. Doufáme, že se všem zúčastněným akce líbila.

Přání do Nového roku
Celé zastupitelstvo obce přeje do Nového roku 2010 pevné zdraví a hodně štěstí.

Tradiční silvestrovský šipkový turnaj
V neděli 27.12.2009 se uskutečnil již tradiční silvestrovský šipkový turnaj. Celkem se do soutěže přihlásilo 29 účastníků. Putovní pohár nakonec zůstane v naší obci, první místo totiž obsadil Ladislav Hajn ml. Na druhém místě se umístil Rajčány L. a na třetím Tecl Lukáš. Všem gratulujeme.

Vypouštění balónků a rozsvěcení stromu
Ve čtvrtek 10.12.2009 se uskutečnilo vypouštění balónků, bohužel počasí nám nepřálo, a tak rekord z loňského roku nebyl překonán. I přes nevlídné počasí dorazila většina místních dětí s rodiči a prarodiči. Deset vylosovaných dětí bylo odměněno malým dárečkem a ostatní alespoň nějakou sladkostí.
První rozsvěcení vánočního stromu naštěstí proběhlo v pořádku a stromeček se rozsvítil krásnými modrými světýlky.

Na přípravě vánočního stromu se podílel: p. Novák, Nožíř, Klarovič, Hajn, Smržová, Hamplová. Všem bychom chtěli poděkovat, zvláště pak paní Smržové, která vyrobila vánoční ozdoby.

Mikulášská nadílka 2009
Účast na Mikulášské nadílce byla opravdu veliká. Sál OÚ zaplnilo cca 90 účastníků, z toho bylo asi 30 dětí. Nejen čert ale tentokrát i Mikuláš budil respekt, a tak nejedno dítko uvítalo pevnou náruč rodiče či prarodiče.
Doufáme, že se všem akce líbila.

Na přípravě (úklid sálu, výzdoba) se podílel: Novák, Hajn, Smržová, Hamplová.

Prosinec 2009
Na 10.12.2009 plánujeme 1. rozsvěcení vánočního stromu a zároveň vypouštění balónků s přáním Ježíškovi.
Výzva pro všechny děti - namalujte či napište si svoje vánoční přání a přineste ho sebou na tuto akci. Všechny přání budou slosovány a deseti šťastným splní Ježíšek jejich přání.

Mikulášská nadílka 2009
Zveme všechny dětičky z obce na Mikulášskou nadílku, která se uskuteční 5.12.2009 od 15.00 hod v sále OÚ.

Rodáci 2009
V sobotu dne 12.9.2009 proběhl v naší obci již druhý sraz rodáků (první se konal v roce 1989). Pevně doufáme,že se všichni dobře bavili a příjemně strávili sobotní odpoledne.
Konečná účast předčila naše očekávání a do obce dorazilo cca 112 platících rodáků a přátel obce. Prohlídku školy a výstavu fotografií a třídních knih absolovalo dokonce 130 účastníků. Díky počasí, které nám zůstalo po celé sobotní odpoledne nakloněno, mohli účastníci srazu shlédnout ukázku drezůry koní místní chovatelkou Helenou Hrdličkovou a seskok 5ti parašutistů.Děti především využily možnosti povozit se na ponících či v kočáru.
Bohužel ze zdravotních důvodů se nemohl zúčastnit p. Šimák a paní Šedivá Vlasta, kteří všechny pozdravují a přejí hlavně hodně zdraví.
Dovolte nám, abychom na závěr poděkovali všem, kteří pomáhali s přípravou celé akce.

Sobotní brigáda
V sobotu dne 8.8.2009 proběhla brigáda na úklid obce před blížícím se srazem rodáků.
Brigády se zúčastnili tito pánové: Novák V., Nožíř J., Tomášek M., Vojtěch P., Pithart L., Novák J., Smrž J., Hons Pavel, Kollár P., Gruzovský, Hajn L. ml., Jindra M.
Při akci se opravila hřbitovní zeď, opravila se hasičárna, hrabala se posekaná tráva, odvozil se kačírek od křížku a sestříhal se živý plot v parku a u dětského hřiště.
Paní Smržová E. a Hamplová Z. brigádně uklízejí v budově školy - mytí oken, dveří a celkový úklid po malování.
Všichni pracují bez nároku na odměnu.
Všem zúčastněným brigádníkům děkujeme za pomoc.

Dětský den
V neděli 31.5.2009 od 14.30 hod byl uspořádán dětský den v sále OÚ a to z důvodu nepříznivého počasí. Naštěstí počasí neodradilo ani děti, ani rodiče či prarodiče a na akci dorazilo cca 30 dětí a 35 dospělých. Všechny děti byly velice šikovné, a tak si odnesly dárečky za splněné úkoly.

Volby do Evropského parlamentu 2009
Konání voleb:
Pátek 5.6.2009 od 14.00 do 22.00 hod
Sobota 6.6.2009 od 8.00 do 14.00 hod

Místo konání:
volební místnost v budově Obecního úřadu

Volič je povinen se prokázat před hlasováním ve volební místnosti svou totožnost a státní občanství (platným občanským průkazem nebo cestovním dokladem), v případě voliče – cizince EU lze totožnost a státní občanství prokázat i průkazem o povolení k pobytu.

Hlasovací lístky budou voličům dodány do domácnosti nejpozději do úterý 2. června 2009.

Vydávání voličských průkazů
Obecní úřad nabírá písemné žádosti o vydání voličského průkazu nejpozději do čtvrtka 21.5.2009. Vydávání voličského průkazu bude zahájeno od 21.5.2009.

Pálení čarodějnic 2009
Dne 30.4. 2009 proběhlo pálení čarodějnic. Naštěstí se počasí umoudřilo, a tak si děti i rodiče mohli opéct párek u dětského hřiště. Děti se vyřádili hlavně na novém kolotoči. Poté každé dítko dostalo lampion, se kterým se šlo průvodem k velkému ohni. Akce pořádané obecním úřadem se zúčastnilo cca 30 dětí a 30 dospělých. Věříme, že se akce všem líbila.

Dětský maškarní bál
V sobotu 7.3.2009 proběhl maškarní bál pro děti.Účast překonala očekávání a do sálu obecního úřadu přišlo cca 55 dospělých a 41 dětí v maskách. Všechny děti byly odměněny malým dárečkem. Hlavní cenu v soutěži masek vyhrála princezna v modrých šatech - Eliška Kratochvílová.

Poplatky na rok 2009
Zastupitelé obce na svém zasedání odsouhlasili zachovat výši poplatků z roku 2008 i v roce 2009.

Přáníčko
Zastupitelé obce přejí všem občanům obce Labské Chrčici do nového roku 2009 oceán štěstí, moře lásky a vodopád zdraví.

Veřejná schůze
Dne 12.12.2008 se konala veřejná schůze, na které starosta a zastupitelé seznámili spoluobčany s aktuálním děním v obci. Bohužel účast byla velmi nízká.

Mikulášská nadílka
Dne 6.12.2008 zveme všechny dětičky i jejich rodiče na "Mikulášskou nadílku". Naše pozvání přijal i Mikuláš a čert!!!!!

Získání dotace
Zastupitelstvo využilo možnosti získání dotace na obnovu počítače a tiskárny. Kraj odsouhlasil pro naši obec dotaci ve výši cca 22.000,- Kč, za kterou byla nakoupena kvalitní tiskárna a procesor.

Prodej obecních parcel !
Chcete stavět a nemáte parcelu???
Pak neváhejte a přijďte si vybrat pro Vás tu nejlepší parcelu každý čtvrtek na Obecní úřad. Zastupitelstvo odsouhlasilo cenu 220,- Kč/m2. Všechny parcely jsou stranou od hlavní silnice a s výhledem na nedaleké lesy.

Poplatky pro rok 2008
Přehled ročních poplatků:
svoz komunálního odpadu:
dospělý......500,-
dítě...........500,-
chalupa......500,-
podnikatel..2250,-

obecní kanalizace:
dospělý......700,-
dítě...........600,-
chalupa.....1400,-

obecní voda:
občan........15,-za m3
podnikatel...20,-za m3

Oprava kapličky
Již před týdnem byla dokončena oprava kapličky na hřbitově. Opravy byly tentokrát zaměřeny na vnitřní prostory kapličky.
Rádi bychom touto cestou poděkovali Miroslavovi Loukotovi, který provedl opravu, ale hlavně krásnou výmalbu celé kapličky a to zcela zdarma.Fotografie opravené kapličky naleznete v naší sekci Fotogalerie.
Dále děkujeme paní Zámišové, která se postarala o úklid.

Brigáda - úklid obce
V sobotu dne 16.6.2007 od 8.00 hod proběhla v naší obci brigáda zaměřená hlavně na úpravu zeleně. Hlavním důvodem konání brigády byla účast obce v projektu "Vesnice roku". Přesto, že se sešlo pouze 7 lidí, naplánováná práce byla s úspěchem udělána. Především se shrabala posekaná tráva na louce u křížku, zrenovoval se i prostor kolem křížku pod lípami a u památníku padlých u hřbitova, posekala se tráva kolem celého obecního úřadu a dále kolem autobusové zastávky.
Touto cestou děkujeme jmenovitě těmto účastníkům: Novák Václav, Pithart Ladislav, Pithart Ondřej, Netolička Josef, Smrž Jan, Hajn Ladislav ml. a Hamplová Zdeňka. Také nesmíme zapomenout na nejmladšího pomocníka Vendulku Smržovou, která byla rozhodně nejzapálenějším brigádníkem.

Účast v soutěži "Vesnice roku 2007"
Naše obec se přihlásila do soutěže "Vesnice roku 2007", kterou vyhlašuje Program obnovy venkova.
Do soutěže se přihlásilo celkem 23 obcí a z toho 5 z Pardubického kraje. Výsledky budou známy nejpozději 29.6.2007.
Hodnotícími faktory jsou: infrastruktura
zeleň a její údržba
společenský a kulturní život v obci

Současná vybavenost obce
Obec má vlastní vodovod a kanalizaci. Poplatky za tyto služby jsou vypočteny ze skutečných nákladů předchozího roku, tedy pro obec neziskové. V obci je také možnost připojení se na internet. Pro děti je vybudováno dětské hřiště, pro sportovní vyžití je tu přírodní koupaliště a fotbalové hřiště. Také je tu pohostinství a obchod se smíšeným zboží. V současné době nemá obec volné pozemky k zástavbě, ale i to se velmi brzy změní. Pro velký zájem bude v blízké budoucnosti k prodeji připraveno hned několik parcel. Vše záleží na "úřednickém šimlovi".

Zvýšení vodného
Je to nepříjemné, ale bude nutné zvýšit poplatek za vodné z 12,- na 15,- Kč pro občany a z 17,- na 20,- kč pro právnické osoby a to s platností od 1.4.2007. Důvodem navýšení poplatku bylo překročení limitů celkem odebrané podzemní vody na vodárně. V současné době máme takovou spotřebu vody, kterou ministerstvo již zatěžuje odvodem finančního poplatku za m3.

Nový obecní úřad
Tak jsme se konečně dočkali!!! Nový rok zahájilo zastupitelstvo v nové místnosti obecního úřadu. Nejen, že se místnost úřadu zvětšila, ale dostala nový moderní kabát. Stavební úpravy trvaly cca 6 týdnů.

Sezónní pracovníci v obci
Již od března začali pracovat dva lidé pod obecním úřadem. Jako loňský rok se soustředí na úpravu zeleně, stříhání a výsadbu stromů, úklid obce a drobné stavební úpravy dle potřeb.

Obyvatelstvo
V současné době je v obci trvale žijících 157 obyvatel, avšak trvalé bydliště má 148 osob. Z toho je 23 dětí do 15ti let. Nejstarší občanka letos v únoru oslavila 82 let. Chalupářů je v obci celkem 32. Popisných čísel má obec 85.

© MK | All Rights Reserved 2006