Oficiální stránky obce Labské Chrčice | Přihlášení |
   
 obec Labské Chrčice  Obecní úřad  O obci  Kultura & podnikání
 

Zpravodaj Labských Chrčice

Nepřehlédněte

Mikulášská nadílka 1
V neděli 1.12.2013 od 15.00 hod se uskuteční pro d
Více...
ROZLOUČENÍ S PRÁZDNI
Zveme všechny děti a jejich rodiče na rozloučení s
Více...
DĚTSKÝ
Obecní úřad zve nejen děti na DĚTSKÝ DEN, který se
Více...
Májová
Dobrovolní hasiči Labské Chrčice vás srdečně zvou
Více...
Hasičská zábava 16.2
Tradiční zábava místních dobrovolných hasičů se ko
Více...
Maškarní 2013
Obecní úřad zve všechny na Maškarní bál pro děti,
Více...
Mikulášská zábava
Chrčické ženy, cvičenky, si vás dovolují pozvat na
Více...
Rozloučení s prázdni
Zveme všechny děti a rodiče na rozloučení s prázdn
Více...
Pouťová zábava
Sbor dobrovolných hasičů Labské Chrčice pořádá tra
Více...
Den
Zveme všechny děti i jejich rodiče na dětský den,
Více...
Čarodějnice 2012
Tradiční pálení čarodějnic se koná 30.4.2012 od 18
Více...
Maškarní 2012
Obecní úřad zve všechny na Maškarní bál pro děti,
Více...


Doporučujeme

Vážení spoluobčané,
rok 2007 se nám překulil do druhé poloviny a pomalu se blíží ke svému konci, a proto bychom Vás rádi informovali o dění v naší obci od posledního vydání zpravodaje.
Z obecního úřadu
Odečet pitné vody

V průběhu měsíce října proběhne podruhé v tomto roce odečet obecní vody, který provede p. Michal Jindra. Poplatek za vodu je 15,- Kč/m3 pro občany a 20,- Kč/m3 pro podnikatele. Poplatek je možno uhradit přímo p. Jindrovi nebo na OÚ každý čtvrtek od 18.30 hod.
Chtěli bychom upozornit občany, kteří ještě nezaplatili poplatky za odpady a kanalizaci na tento rok, aby tak učinili v co nejkratší době. Chceme vám vyjít vstříc, a tak si můžete dohodnout i rozložení poplatků do více splátek. Pokud tak neučiníte do konce roku, k poplatku Vám bude naúčtováno penále.V současné době tj. k 30.9.2007 je dlužná částka na poplatcích cca 78.000,- Kč.

Výpadek pitné vody
Dne 16. a 17. 9. 2007 došlo k neplánovanému výpadku pitné vody. Důvodem byla technická závada na čerpadle ve vrtu. Ač jsme využili všech dostupných možností, závadu se nepodařilo opravit bez zásahu autorizované firmy. Bohužel ani nešlo dopředu odhadnout časový plán opravy. Ani to však nemění nic na skutečnosti, že jsme měli informovat vás občany o nastalé situaci. Tímto se všem omlouváme a věřte, že jsme se z této události dostatečně poučili. Výpadek vody byl kompenzován pomocí cisteren, které dovážely pitnou vodu z úpravny v Kladrubech nad Labem. Naštěstí vodárna je přizpůsobena k napojení cisteren přímo na náš vodovodní řád. V časovém úseku od opravy čerpadla a nutné asanaci vrtu do spuštění do provozu, bylo zapotřebí celkem 6ti cisteren, tj. cca bylo dovezeno 50 m3 vody.
Tato nečekaná havárie si vyžádala finanční náklady ve výši 60 tis.Kč.

Brigáda
Dne 16.6.2007 proběhla brigáda na úklid obce a to v souvislosti s účastí v soutěži o „Vesnici roku 2007“, která byla vyhlášena v rámci programu „Obnova venkova“.
Během brigády byla posekána a shrabána veřejná prostranství u „křížku pod lípami“, u Obecního úřadu, v parku a u autobusové zastávky. Dále byl upraven samotný prostor „křížku pod lípami“ a pomník podlých u hřbitova. Také hřbitovní kaplička získala novou vnitřní výmalbu a celkový úklid vnitřních prostor. Tímto bychom rádi poděkovali níže jmenovaným, kteří se kromě všech zastupitelů zúčastnili brigády:
Pithart Ladislav, Pithart Ondřej, Netolička Josef, Smrž Jan s dcerou Vendulkou, Loukota Miroslav, Iva Musilová.

Ještě pár slov k soutěži o „Vesnici roku 2007“. Soutěže se zúčastnilo celkem 23 obcí z pardubického kraje. Bohužel jsme se neumístili ani do třetího místa. Rozhodně však můžeme říct, že komise, která si prohlédla naší obec a zámeček Svárava, byla velmi mile překvapena celkovou vybaveností obce. Bohužel však zaostáváme v možnostech sociál. vybavenosti pro občany (zdravotní středisko, škola,…). Přesto na vyhlášení soutěže obdržel starosta s místostarostou diplom za společenský život v naší obci.

Stavební parcely v obci
V současné době obec nemá žádné stavební parcely k dispozici. Podle územního plánu jsou volné stavební parcely pouze v majetku soukromých osob. Proto obecní zastupitelstvo odhlasovalo změny v územním plánu. Pevně doufáme, že řízení o změnách v územních plánu proběhne v co nejkratším termínu. Stavební parcely by se měly nacházet v části obce – Písek. Všichni, kteří mají zájem o koupi stavební parcely, mohou nahlédnout do připravované studie na OÚ v úřední hodiny. Pokud bude mít zájem někdo z občanů obce, dáme mu možnost již nyní si vybrat a zamluvit parcelu, která by mu vyhovovala. Očekávaný termín prodeje parcel je jaro 2008.

Statistika obyvatel v obci Labské Chrčice
K dnešnímu dni je v obci trvale hlášeno 159 obyvatel, což tvoří 70 mužů, 64 žen a 25 dětí do 15ti let (10 chlapců a 15 dívek). V obci trvale žije, ale není trvale hlášeno rozhodně nezanedbatelných 23 obyvatel.
Nejstaršímu občanovi je 82 let a nejmladšímu jsou 4 měsíce.
Popisných čísel je k dnešnímu dni celkem 85, z toho 31 obydlují chalupáři.
Z historie
Z kroniky obce:

Při posledním sčítání lidu, které se konalo v roce 1931, měla obec Labské Chrčice 319 obyvatelů.
Celý katastr měří 447 ha, z toho je 281 ha polí, 100 ha luk a 25 ha lesů. Vzdálenost obce od okresního města Nového Bydžova jest 28 km. Obec jest nejníže položenou obcí okresu /200-204 m nad mořem/.
Četnická stanice Krakovany, železniční stanice Týnec nad Labem, pro zboží Týnec nad Labem – Záboří nad Labem, pošta Týnec nad Labem. Ve zdejší obci jsou občané příslušníci církve: římskokatolické, československé a evangelické českobratrské. Římskokatolická fara v Týnci nad Labem, československá fara v Chlumci nad Cidlinou a evangelicko českobratrská fara v Krakovanech.
Kultura
Pro naše děti bylo uspořádáno v letních měsících opékání párků na začátek a poté na ukončení prázdnin, také dětský den na dětském hřišti.
V prosinci se uskuteční Mikulášská nadílka. Pro dospělé proběhlo několik tanečních zábav.

Naši dobrovolní hasiči se zúčastnili soutěže O putovní pohár velitele PS Přelouč, která se konala ve Břehách a účastnilo se jí 24 dobrovolných sborů. V konečném pořadí skončili naši na krásném 12. místě.
V květnu provedli hasiči sběr starého železa. Za získané peníze se postupně zakoupí nové vybavení, které je v současnosti z roku 1959.

Fotbalisté získali 6 bodů a mají odehraných 7 z 10 zápasů. Ve dvou zápasech se jim podařilo vyhrát - a to nad Bukovkou a Křičení.
Jubilanti
V II. polovině roku 2007 oslaví:
Šanc Vladimír.........60 let
Ječmínková Anna.......80 let

Přejeme mnoho zdraví a štěstí.
Noví občánci
Dne 12.6.2007 se narodila Natálie Matoušková (čp. 10).
Přejeme novému občánkovi i jeho rodičům jen samou radost a štěstí.
Pár slov na závěr
Jelikož další zpravodaj bude vydán až v roce 2008, dovolte nám již nyní popřát Vám krásné a klidné nejkrásnější svátky v roce a šťastný vstup do roku 2008.

Zastupitelé obce Labské Chrčice
říjen 2007
Pár slov na závěr
Jelikož další zpravodaj bude vydán až v roce 2008, dovolte nám již nyní popřát Vám krásné a klidné nejkrásnější svátky v roce a šťastný vstup do roku 2008.

Zastupitelé obce Labské Chrčice
říjen 2007
© MK | All Rights Reserved 2006